Ile słownictwa potrzeba, aby dogadać się po angielsku?

Kurs angielskiego Kraków

Osoby udające się na kursy językowe często zastanawiają się, ile tak naprawdę słownictwa muszą opanować, by móc swobodnie komunikować się w danym języku obcym. Jest to naturalne pytanie, które pojawia się w momencie, gdy program kursu angielskiego w Krakowie lub innym mieście, które mogą być bardzo zróżnicowane, wprowadza coraz to większą ilość słów, których trzeba się nauczyć. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile właściwie słów trzeba znać, aby dogadać się w danym języku. Są jednak widełki, które niektórzy specjaliście od lingwistyki starają się określić, aby w przybliżeniu podać wymierną wartość, którą można określić poziom zaawansowania znajomości języka.

Ile słów z języka angielskiego używa się na co dzień?

Znajomość liczby słów, a ilość słów, których używa się na co dzień to dwie zupełnie odmienne kwestie. Przeciętna osoba, dla której język angielski jest pierwszym językiem, zna od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy słów. Mowa tutaj o osobach z wykształceniem średnim lub wyższym. Na co dzień nie używa się jednak nawet dziesięciu procent tej liczby, gdyż nie jest to konieczne w codziennych sytuacjach, a nawet materiały pisane nie wykorzystują tak dużej ilości słownictwa, o ile nie są to wywody naukowe lub bardzo zaawansowane teksty.

Ile więc słów potrzeba, aby swobodnie mówić po angielsku?

Po przeciętnym kursie anielskiego w Krakowie na poziomie początkującym adept języka angielskiego zna od tysiąca do dwóch tysięcy słów. Taka ilość powinna wystarczyć, aby swobodnie móc się komunikować i wyrażać swoje myśli. Należy jednak pamiętać o tym, że trzeba taką ilością słów operować swobodnie i powinny to być najistotniejsze słowa, które są niezbędne do tworzenia podstawowych form gramatycznych oraz całych konstrukcji zdań. Jeśli z czasem zasób słownictwa powiększy się do trzech lub czterech tysięcy słów, w zupełności to wystarczy do prowadzenia swobodnej rozmowy w języku angielskim, nawet z osobą, dla której jest to język ojczysty. Istotne jest jednak, by znać szeroki zasób słów w różnych kontekstach, by móc się nimi posługiwać instynktownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *